Jacek Dehnel

Jacek Dehnel w Chederze!

Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce zaprasza na spotkanie z Jackiem Dehnelem, które odbędzie się 5 kwietnia w kawiarni Cheder.

Nasz gość wystąpi przede wszystkim w roli kolekcjonera fotografii – opowie o swoich zbiorach, a w szczególności o zdjęciach, wiążących się z tematem rodziny i wielokulturową historią Polski. 

Dołącz do wydarzenia na Facebook'u


Jacek Dehnel to człowiek wielu talentów: prozaik ("Lala", "Rynek w Smyrnie", "Saturn", "Matka Makryna", "Krivoklat"), poeta ("Żywoty równoległe", "Ekran kontrolny", "Języki obce"), felietonista, tłumacz i scenarzysta (współtworzył scenariusz filmu Twój Vincent). 

Posiada także imponującą kolekcję fotografii.

Jak sam pisze: "Zdjęcia zbieram od czasów licealnych, czyli od dwudziestu lat, i przez ten czas w jednej kwestii nabrałem przekonania: jestem nie tyle ich właścicielem, co kustoszem, który ma je pod opieką tylko na czas jakiś, bowiem są one na świecie dłużej niż ja i będą tu, mam nadzieję, jeszcze długo po mojej śmierci". 

Zbiory udostępnia na swojej stronie internetowej: awers-rewers.pl


Twoje Korzenie w Polsce jest stowarzyszeniem, zajmującym się szerzeniem wiedzy na temat genealogii i historii lokalnej. 

Organizujemy konferencje, spotkania i wystąpienia, a także indywidualne konsultacje. Prowadzimy zajęcia dla osób w każdym wieku.

Chcemy zachęcić jak najwięcej ludzi do poznawania dziejów swoich rodziny.

Poszukiwanie własnych korzeni to przecież fascynująca przygoda, pozwalająca każdemu lepiej zrozumieć kim jest i skąd pochodzi!

www.tkwp.pl

My w Mediach

Wywiady, Audycje, Nagrania...