Warsztaty genealogiczne

Wykład: Wstęp do genealogii + Opowieści rodzinne na zdjęciach 14 Grudzień 2017

Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce i Biblioteka Jagiellońska zapraszają na podwójny wykład!

Pierwszą część, "Wstęp do genealogii: źródła wywołane, oral history, archiwa rodzinne, podstawowe bazy – czyli jak zacząć samemu", wygłoszą Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce.

Druga ("Opowieści rodzinne na zdjęciach – jak je czytać") to prelekcja Karoliny Glazor-Pomykały, specjalistki od identyfikacji starych fotografii.

Odczyt odbędzie się 14 grudnia o godzinie 18.00, w Sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej (al. Mickiewicza 22, Kraków).

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


Jak rozpocząć przygodę z genealogią? Od czego zacząć poszukiwania? Z jakich źródeł można skorzystać? Jak identyfikować ludzi i miejsca na starych zdjęciach? Na co należy zwracać uwagę?

Tego wszystkiego (a także wielu innych rzeczy) dowiecie się na naszym wykładzie!

To dobra okazja dla osób, które nie mogły dotrzeć na nasz poprzedni odczyt! Dla naszych stałych słuchaczy mamy też jednak nowe treści.

Twoje Korzenie w Polsce to stowarzyszenie, zajmujące się szerzeniem wiedzy na temat genealogii i historii lokalnej.

Organizujemy konferencje, spotkania i wystąpienia, a także indywidualne konsultacje. Prowadzimy zajęcia dla osób w każdym wieku.

Chcemy zachęcić jak najwięcej ludzi do poznawania dziejów swoich rodziny.

Poszukiwanie własnych korzeni to przecież fascynująca przygoda, pozwalająca każdemu lepiej zrozumieć kim jest i skąd pochodzi!

My w Mediach

Wywiady, Audycje, Nagrania...