Monografia Dworku Białoprądnickiego

Tak jak w jednej kropli wody zamknięty jest ponoć cały ocean, tak na przykładzie jednego majątku można przedstawić przemijanie epok i losy ludzi, którzy w nim mieszkali. 


Słowa te w pełni oddają historię Dworku Białoprądnickiego, który jest obecnie ważnym punktem na mapie kulturalnej Krakowa, jednak mało kto wie, że to miejsce z bogatą historią sięgającą czasów prehistorycznych.

Spotkanie z Michałem Garapichem

Mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować spotkanie autorskie z Michałem Garapichem, autorem Dzieci Kazimierza –antropologiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Roehampton (Londyn), współpracującym z Ośrodkiem Badań nad Migracjami przy Uniwersytecie Warszawskim.

Autor głośnej książki Dzieci Kazimierza odkrywa, że jego pradziadek Kazimierz miał w swoim majątku pod Tarnopolem 20 nieślubnych dzieci. Wyrusza, więc w podróż, podczas której spotyka kuzynów, o których oficjalna historia rodzinna milczy…

Spotkanie bibliotekarzy z Powiatu Łańcuckiego

17 grudnia 2019 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu łańcuckiego pt. Zbiórki wspomnień i pamiątek mieszkańców Powiatu Łańcuckiego. W ramach projektu poprowadziliśmy warsztat: Genealogia w praktyce – bo to ważne kim był Twój dziadek.

Warsztaty genealogiczne w Muzeum Emigracji w Gdyni

Prowadzenie warsztatów, to jedna z głównych aktywności, jakie prowadzi nasze stowarzyszenie. I nie ukrywamy, że naprawdę lubimy to robić! Forma warsztatów jest formą otwartą, która pozwala na interakcję, wymianę historii oraz spędzenie czasu w sposób kreatywny.

My w Mediach

Wywiady, Audycje, Nagrania...