Karolina Szlęzak

Wiceprezes Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce


Magister

Ukończone studia na kierunku historia, specjalność archiwistyka i edytorstwo źródeł - Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.


Zainteresowania naukowe: Historia miast okresu nowożytnego, historia sztuki, polska emigracja.

Zainteresowania genealogiczne: Swoją przygodę z genealogią rozpoczęła na studiach, które zakończyła pracą magisterską z jej zakresu.


Genealogia to jej zawód, już siódmy rok prowadzi i rozwija firmę Your Roots in Poland. Na co dzień propaguje idee genealogii. O tym jak ważne jest zachowywanie rodzinnej historii  mówi na warsztatach i wykładach.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, była prelegentem na wielu konferencjach naukowych i genealogicznych. Ponadto interesuje się folklorem ziemi krakowskiej i pracą ze świadkami historii, co łączy się z jej działalnością przy tworzeniu archiwów społecznych.

Ostatnie Publikacje

Polskie obywatelstwo a polskie korzenie

Polskie obywatelstwo a polskie korzenie

Czy chciałbyś mieć polski paszport i cieszyć się przywilejami? Polskie obywatelstwo a polskie korzenie - jaki jest związek?
Czytaj całość
Jak kształtowały się polskie nazwiska?

Jak kształtowały się polskie nazwiska?

Dlaczego nazywasz się Sokołowski? A może nosisz nazwisko Mikołajczyk? Dowiedz się, jak kształtowały się polskie nazwiska.
Czytaj całość
„Rodzinny sekret” - wywiad z Grzegorzem Gołębiowskim, autorem książki

„Rodzinny sekret” - wywiad z autorem książki

Jeden sekret skrywany przez dekady może odmienić życie całej rodziny. Przeczytaj wywiad z autorem książki "Rodzinny sekret".
Czytaj całość

Zarząd