jakub pieczara

Członek Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce


Doktorant
Ukończone studia magisterskie na kierunku historia, specjalizacja nauczycielska - Instytut Historii i Archiwistyki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.


Ukończone studia magisterskie na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo – Instytut Nauk o Informacji na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Studia III stopnia (doktoranckie) - Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Zainteresowania naukowe: demografia historyczna, statystyka historyczna oraz metodologia historii.

Zainteresowania genealogiczne: odtwarzanie korzeni rodzinnych mieszkańców parafii Świętego Klemensa w Wieliczce oraz rejonu Podbabiogórza.

Ostatnie Publikacje

Polskie obywatelstwo a polskie korzenie

Polskie obywatelstwo a polskie korzenie

Czy chciałbyś mieć polski paszport i cieszyć się przywilejami? Polskie obywatelstwo a polskie korzenie - jaki jest związek?
Czytaj całość
Jak kształtowały się polskie nazwiska?

Jak kształtowały się polskie nazwiska?

Dlaczego nazywasz się Sokołowski? A może nosisz nazwisko Mikołajczyk? Dowiedz się, jak kształtowały się polskie nazwiska.
Czytaj całość
„Rodzinny sekret” - wywiad z Grzegorzem Gołębiowskim, autorem książki

„Rodzinny sekret” - wywiad z autorem książki

Jeden sekret skrywany przez dekady może odmienić życie całej rodziny. Przeczytaj wywiad z autorem książki "Rodzinny sekret".
Czytaj całość

Zarząd