ADAM SASINOWSKI

Członek Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce


Doktorant
Ukończone studia magisterskie na kierunku historia, specjalizacja archiwistyka - Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.


Studia III stopnia (doktoranckie) - Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.


Zainteresowania naukowe: dzieje miasta Podgórza w latach 1784-1915 (obecnie Dzielnica XIII m. Krakowa), kolonizacja józefińska, migracje ludności wiejskiej do miast w XIX w. - obszar Galicji, stosunki społeczno-gospodarcze miast w Galicji w XIX w., historia dawnych wsi podkrakowskich znajdujących obecnie w granicach miasta Krakowa, przesiedlenia ludności polskiej na teren ZSRR w latach 1939-1941.

Zainteresowania genealogiczne: historia niemiecko-austriackich
rodzin urzędniczych w Galicji oraz rodzin przybyłych do miasta Podgórza w okresie jego istnienia.

Ostatnie Publikacje

Polskie obywatelstwo a polskie korzenie

Polskie obywatelstwo a polskie korzenie

Czy chciałbyś mieć polski paszport i cieszyć się przywilejami? Polskie obywatelstwo a polskie korzenie - jaki jest związek?
Czytaj całość
Jak kształtowały się polskie nazwiska?

Jak kształtowały się polskie nazwiska?

Dlaczego nazywasz się Sokołowski? A może nosisz nazwisko Mikołajczyk? Dowiedz się, jak kształtowały się polskie nazwiska.
Czytaj całość
„Rodzinny sekret” - wywiad z Grzegorzem Gołębiowskim, autorem książki

„Rodzinny sekret” - wywiad z autorem książki

Jeden sekret skrywany przez dekady może odmienić życie całej rodziny. Przeczytaj wywiad z autorem książki "Rodzinny sekret".
Czytaj całość

Zarząd