Jesse Eisenberg ma korzenie w Polsce!

Polska to miejsce, w którym moja rodzina żyła i prosperowała, dopóki Niemcy nie rozpoczęli wojny – mówił Jesse Eisenberg podczas rozmowy z polskim „Vogue.”


Korzenie Eisenberga

Jesse urodził się 5 października 1983 roku w Queens w Nowym Yorku. Jest amerykańskim aktorem. Znany głównie z roli Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, w filmie The Social Network, za którą został nominowany do Oskara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.

Eisenberg ma pochodzenie żydowskie, a jego rodzina wywodziła się z Polski i Ukrainy. Przodkowie - prababcia ze strony matki, Hyman Mendelsohn, urodziła się w miejscowości Krasnystaw, a pradziadek ze strony ojca, Sam Eisenberg, pochodził z Polski. Jego ciocia, Maria Greber, mieszka w Szczecinie. Ostatnio przyznał, że złożył wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa. Pragnie, aby stosunki polsko-żydowskie uległy poprawie.


A Real Pain

Eisenberg wyreżyserował film pod tytułem „A Real Pain”. Fabuła ma opierać się na odkrywaniu swoich polskich korzeni przez dwóch kuzynów. Po śmierci babci wyruszają do Polski poznać rodzinną historię. Okazuje się, że będzie to także opowieść o Holokauście. Główną role zagra sam Eisenberg wraz z Kieranem Culkinem. Będą grać dwóch zagubionych obcokrajowców, którzy po raz pierwszy stykają się z polską kulturą. Światowa premiera została zaplanowana na jesień tego roku. W Polsce film ukaże się w styczniu 2025 roku.


Teraz tylko pozostaje czekać na FILM…

Tymczasem wywiad z Jessem, podczas którego mówi po polsku…

https://youtu.be/aJqlEZRkRmc?si=pL15HHPA3WEb9DyC


Źródła:

Strona internetowa Głos Koszaliński, Historia Pomorza. Jesse Eisenberg, czyli typowo polski humbug, https://gk24.pl/historia-pomorza-jesse-eisenberg-czyli-typowo-polski-humbug/ar/c15-14888073 , [dostęp: 28.05.2024].


Strona internetowa ONET.PL, Podróż do Polski po swoje korzenie. Film "A Real Pain", https://www.onet.pl/informacje/yourrootsinpoland/podroz-do-polski-po-swoje-korzenie-film-a-real-pain/g7qp1l0,30bc1058, [dostęp: 28.05.2024].


Strona internetowa naEKRANIE, Jesse Eisenberg ubiega się o polskie obywatelstwo. Aktor niedawno nakręcił film w Polsce, https://naekranie.pl/aktualnosci/jesse-eisenberg-polskie-obywatelstwo-wniosek-korzenie-1716486444, [dostęp: 28.05.2024].