Genealogia. Odkryj Historię Swoich Przodków

Niezwykły przewodnik

Tak, to niezwykły przewodnik, w którym nasi specjaliści: Kinga Urbańska, Karolina Szlęzak i Przemysław Jędrzejewski, dzielą się swoją wiedzą z zakresu poszukiwań genealogicznych. Pokazują, od czego zacząć i omawiają istotne dokumenty archiwalne,  internetowe bazy danych oraz programy do tworzenia drzew genealogicznych. Udowadniają, że wiele informacji można uzyskać, nie ruszając się z domu, a genealogia w ciekawy sposób łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. 


Co znajdziemy w przewodniku?

Autorzy na ponad stu siedemdziesięciu stronach szczegółowo opisują najważniejsze etapy poszukiwania przodków, które muszą zostać zrealizować, aby osiągnąć sukces. Udowodniają, że każdy z nas ma w domu archiwum i wyjaśniają - jak o nie zadbać? Poczatkującym genealogom pomagają przygotować się do pierwszej wizyty w Archiwum Państwowym. Współczesny genealog wykorzystuje w swojej pracy najnowsze technologie, nie tylko tworząc wirtualne drzewo genealogiczne, czy przeglądając zdigitalizowane dokumenty, ale również badając w laboratorium swoje DNA. Autorzy podpowiadają jak wykonać taki test, jaką firmę wybrać, jaki jest koszt badania oraz jak wykorzystać te informacje w swoich badaniach genealogicznych?

Kinga, Karolina i Przemysław w swojej książce pokazują, że nie ma znaczenia, z jakiej grupy społecznej wywodzili się Twoi przodkowie; szlachta, mieszczaństwo czy chłopstwo, że nie ma również znaczenia, jakiego byli wyznania! Jeśli mieszkali na terenie dawnej i dzisiejszej Polski, możesz spróbować odkryć ich historię! 

Odkryj z nami historię swoich przodków!


Nasz poradnik z dedykacją autorów można zakupić w biurze Stowarzyszenia:

ul. Na Zakolu Wisły 12C/1
30-729 Kraków
pon.- pt. od 9:00 do 16:00
Cena: 45 PLN