Genealogia dla najmłodszych, czyli wyjątkowa podróż w czasie

Dlaczego genealogia jest ważna?

Być może wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest genealogia. To między innymi dzięki niej możemy poznać, kim byli nasi przodkowie, a tym samym poznać bliżej samego siebie. Bo nasza tożsamość to wynikowa naszej rodzinnej przeszłości. Jednym z elementów naszej stowarzyszeniowej działalności jest promowanie wszelkiej aktywności związanej z odkrywaniem losów naszych przodków. Uważamy, że genealogii, na równo z historią powinno się uczyć od najmłodszych lat - oprócz nauki jest to świetna zabawa dla najmłodszych poszukiwaczy.


STKWP i książka "Genealogia dla najmłodszych"

Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce postanowiło napisać książkę „Genealogia dla najmłodszych’’, aby zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy w detektywów historii, bo w końcu nic tak nie łączy i nie zacieśnia więzi rodzinnych jak rozmowy o wspólnej historii. Nasza książka stanowi pomocny przewodnik, który wskaże jak razem podróżować w przeszłość.


Co jest w książce "Genealogia dla najmłodszych"?

Genealogia dla najmłodszych” krok po kroku, w bardzo prosty sposób (za pomocą kolorowych ilustracji i wciągających zadań) pokazuje, od czego zacząć swoje poszukiwania genealogiczne. To przewodnik, który pozwoli Wam zgłębić historie swoich przodków, a wśród najmłodszych może wzniecić iskrę zainteresowania poszukiwaniami genealogicznymi i zainspirować do przyszłych badań.

W naszej książce znajdziecie państwo wiele informacji i ciekawostek historycznych, a w tym poznacie stare zawody, którymi mogli zajmować się wasi przodkowie. „Genealogia dla najmłodszych” nie jest typową książką o genealogii. Jest to swego rodzaju mapa z różnymi odnośnikami do przeszłości, która pokazuje nie tylko sposób, w jaki powinniśmy szukać naszych przodków, ale zwraca też uwagę na to jak ważne są relacje z naszymi bliskimi – szczególnie te międzypokoleniowe. A na końcu macie miejsce do narysowania drzewa genealogicznego :)