Blog

Rodzinne zdjęcia to nasza prywatna historia w bardzo urokliwej pigułce. Każda rodzinna fotografia jest jak zatrzymana klatka z filmu, nie wiemy, co było przed i po, lecz przeglądając albumy próbujemy samodzielnie odtworzyć ten film, w którym niekiedy występują już osoby zapomniane, anonimowe, i mają swoje małe i wielkie przygody w znanych nam lub już całkiem tajemniczych miejscach.

...

Tak jak w jednej kropli wody zamknięty jest ponoć cały ocean, tak na przykładzie jednego budynku można pokazać przemijanie epok i historie ludzi, którzy w nim mieszkali…
...

MC Silk, czyli Daniel Ciupryk jest jednym z najszybszych raperów na Świecie – ale jego styl to więcej niż tylko prędkość. Znany m.in. z takich kawałków jak Pale kid from Poland czy Rap Nobody, które viralowo rozeszły się po sieci. Artysta nagrał dotychczas trzy albumy: Love Against The MachineMój Rozpoznawczy Znak To Jego Brak, a także Rapunk.
...

Każde miejsce ma swoją opowieść…To historie ludzi i miejsc. Sytuacje, które zapisały się w pamięci mieszkańców i uwiecznione zostały na na starych fotografiach, kartach dziejów i pożółkłych lokalnych gazetach.

...

Barbara Pasternak jest projektantką konstrukcji, pracującą w Biurze Inżynierskim STRUKTURY. Jedną z jej największych pasji jest genealogia. Pani Barbara od wielu lat buduje swoje drzewo rodzinne, a zebrane historie o dalszych i bliższych krewnych opisuje w książkach (wydawanych pod panieńskim nazwiskiem: Kromin).

...

Apteka pod Orłem znajduje się 100 metrów od naszej siedziby. Przechodząc obok niej każdego dnia czujemy ciężar historii. Jest to miejsce szczególne, była to jedyna apteka, która działała podczas funkcjonowania getta krakowskiego. Również jej właściciela, Tadeusza Pankiewicza, można określić jako jednostkę nieprzeciętną. W okresie okupacji farmaceuta dokładał wszelkich starań, by jak najlepiej pomóc stłoczonym w getcie Żydom.

...

Przyjaciel Abrahama Lincolna, pierwszy profesjonalny baseballista polskiego pochodzenia, dyrektor Biura Śledczego oraz głowa Wydziału Paszportowego – poznajcie imigracyjne losy rodziny Bielaskich.

...

Dziś kilka słów o podstawowych źródłach, które pomogą rozpocząć przygodę z rodzinna historią.

...

Genealogia w Polsce

Sprawdź aktualne wydarzenia
© 2019 Twoje Korzenie w Polsce. All Rights Reserved. • Regulamin